Bourton-on-the-Water

Dzięki uprzejmości moich przyjaciół w trakcie mojej ostatniej wizyty w Wielkiej Brytanii miałam okazję odwiedzić wieś Bourton-on-the-Water w hrabstwie Gloucestershire, na wzgórzach Cotswolds.

Przez środek wsi przepływa rzeka Windrush poprzecinana licznymi mostami, dzięki czemu Bourton-on-the-Water określane jest mianem „Wenecji Cotswolds”

 

Wieś jest oblegana przez turystów, którzy spędzają czas na spacerach i leniwym wylegiwaniu się na brzegu rzeki. Niestety osoby, które nie przepadają za tłumem ludzi będą mogły czuć się lekko osaczone próbując kupić pamiątkę w sklepiku lub przysiąść na chwilę nad rzeką.

Nawet wielbiciele motoryzacji znajdą coś ciekawego dla siebie, ponieważ Bourton on the Water oferuje turystom możliwość zwiedzenia muzeum motoryzacji. Ekspozycja składa się z siedmiu galerii, które pokazują rozwój motoryzacji na przestrzeni wieków.

Najpiękniejsze są jednak pięknie utrzymane mniejsze i większe domki, które powstały nawet kilkaset lat temu.

 

SONY DSC

 

 

SONY DSC

 

 

 

Wszyscy którzy wizytują tę przeuroczą wieś w sierpniowy wolny od pracy poniedziałek mogą być świadkami tradycyjnego meczu piłki nożnej rozgrywanego w korycie rzeki. Tradycyjny mecz rozgrywany jest od ponad 100 lat i był wielokrotnie fotografowany i filmowany. Niestety nie było mi dane zobaczyć tego na własne oczy, ale wierzę, że jeszcze kiedyś mi się to uda.

 

Wyślij wiadomość